Yasaka


zalozyciele1947 

W Tokio została założona firma Yasaka, której nazwa wywodzi się od nazwisk założycieli Yaoita i Sakamoto.  Hirose Yaoita był sam zawodowym tenisistą stołowym, a jego celem było zapewnienie innym graczom sprzętu o najwyższych parametrach technicznych. Wkrótce Yasaka stała się jednym z wiodących producentów sprzętu do tenisa stołowego na świecie, a okładzina Mark V jednym z najlepiej znanych produktów.

Przewaga rynkowa Yasaki opiera się na :

  • dokładności i utrzymywaniu najwyższej jakości,
  • głębokiej wiedzy i doświadczeniu, zwłaszcza w produkcji desek,
  • ścisłej współpracy z zawodnikami i trenerami światowej czołówki.

 


MedaleLata 50-te. 

W latach 50. XX wieku firma rozwijała się dynamicznie w ścisłej współpracy z czołowymi zawodnikami japońskimi, którzy zajmowali wiodącą pozycję w światowym tenisie stołowym. Okładziną Original Yasaka rozegrano wiele zwycięskich pojedynków na całym świecie.

 

 

 

Lata 70-te.

Pod koniec następnej dekady Yasaka dokonała znaczącego przełomu technologicznego i wprowadziła na rynek okładzinę Mark V, która zapoczątkowała nową erę w tenisie stołowym i wspomogła zdobycie tytułów Mistrza Europy 1970 w singlu mężczyzn oraz Mistrza Świata w 1971 roku. Od tego czasu Mark V jest nieustannie ulepszana, na rynek wprowadzane są jej nowe wersje, a sama okładzina pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych.

  

Dynamix1992

W Szwecji pracę rozpoczęła nowa fabryka, w której w 1993 roku wyprodukowano słynną deskę Gatien Extra. Była to deska opracowana przez technologów drewna w ścisłej współpracy z Jean-Philippe Gatien - Mistrzem Świata z 1993 roku. 

2002

Yasaka zaskoczyła świat tenisa stołowego wprowadzając na rynek model Dynamix - deskę składającą się z 17 sklejek oraz okładzinę V-Stage, która zapewniała o wiele większą szybkość i rotację niż dotychczas oferowane okładziny.

W kolejnych latach produkty z logo Yasaki podbijały też największy krajowy rynek tenisa stołowego – Chiny. Dużym sukcesem okazała się pięciosklejkowa deska Extra, często wybierana przez zawodników Kraju Środka.

 

MaLin

2006 

Yasaka podpisuje kontrakt z Ma Linem, który przez lata zaliczał się do czołowej piątki zawodników świata i czterokrotnie zdobył Puchar Świata. Podczas igrzysk Olimpijskich w Pekinie wygrał konkurencję singlową i drużynową. W ten sposób zapisał się w historii jako jedyny tenisista stołowy, który zdobył złoty medal olimpijski w singlu, deblu i drużynie w turnieju mężczyzn.

Już jako junior Ma Lin grał deskami Yasaki z okładziną Mark V na backhandzie. Właśnie uderzenie backhendowe stanowi o sile i przewadze Ma Lina nad innymi zawodnikami. Z szybkim, ale dobrze wyważonym Mark V jego backhand jest skuteczny nie tylko w bloku, ale również wyjątkowo niebezpieczny w ataku.

3 x mistrz olimpijski

4 x zdobywca Pucharu Świata

9 x mistrz świata

 

Rakza

Epoka Rakzy

Obecnie wiodącym produktem z logo Yasaki są okładziny z rodziny Rakza. Przy ich produkcji zastosowano całkowicie nową technologię, które powoduje, że warstwa wierzchnia współpracuje w perfekcyjnej synergii z nowym podkładem Power Sponge i dzięki temu wytwarzana jest hybrydowa energia okładziny. W 2012 roku do okładzin Rakza 7 i Rakza 7 Soft ( o bardziej miękkim podkładzie ) dołączyła okładzina Rakza 9 o najwyższych parametrach szybkości. W sezonie 2013 /2014 pojawiła się Rakza X, a następnie Rakza X Soft. 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl